Archive for Category: Produkte ushqimore A-Z

MIELLI I ORIZIT DHE VLERAT E TIJ USHQYESE!

Mielli orizit përfitohet nga disa fara të cilat quhen Oriza Sativa. Është i pasur me niseshte, dhe nuk përmban shumë proteina. I siguron trupit tonë këto dy gjëra: -Vitaminat e grupit B: Vetëm se duhet të jetë miell orizi integral,që t’i jap trupit tonë vitaminat B6,B3,B2 dhe B1...

Read More

Konsumoni limon!

Nje gote me uje me limon ne temperaturen e dhomes mund te permiresoje humorin tuaj dhe t`ju jape energji. Uji me limon – ndihmon tretjen, – ndihmon ne humbjen e yndyres – detoxifikon melcine – balancon Ph – freskon eren e gojes – pastron lekuren – vepron si...

Read More

Quinoa dhe vlerat ushqyese të saj

Quinoa është një ushqim gluten-free me pak kalori, i dobishëm për shëndetin e zemrës dhe muskujve. Quinoa, edhe pse jo me të vërtetë një drith mund të përdoret në kuzhinë për të zëvendësuar orizin, kus-kusin etj … Receta themelore eshte si me poshte : Pasi t’i keni pastruar tërësisht...

Read More

Mandarinat dhe vlerat ushqyese te tyre

Ja arësyet pse duhet t’i konsumoni 1.Jane burim i vitaminës C Ato kane një sasi të konsiderueshme të vitaminës C, e cila ndihmon në parandalimin e dëmeve të shkaktuara nga radikalet e lira. Gjithashtu forcojne sistemin imunitar, duke rritur mbrojtjen kundër sëmundjeve të ndryshme. 2.Parandalojne kancerin Ndihmojne për...

Read More

Vlerat ushqyese tê farave të lulediellit

Fara e lulediellit janë frytet e një bime të quajtur “annuus Helianthus” dhe mund të konsumohen ose të papërpunuara, ose te thekura në një tigan ose të thata, ose ndoshta duke i shtuar ato në sallate. Por cilat janë përfitimet, vetitë terapeutike dhe ushqyese të këtij ushqimi të rëndësishëm?...

Read More
error: Nuk lejohet kopjimi!