Konsumoni limon!

Konsumoni limon!

 

Nje gote me uje me limon ne temperaturen e dhomes mund te permiresoje humorin tuaj dhe t`ju jape energji.

Uji me limon
– ndihmon tretjen,
– ndihmon ne humbjen e yndyres
– detoxifikon melcine
– balancon Ph
– freskon eren e gojes
– pastron lekuren
– vepron si nje diuretik natyral

Aroma e limonit eshte provuar se largon stresin ,qarteson mendjen tuaj dhe rregullon humorin.

Limoni mund te ndihmoje ne zvogelimin e ankthit dhe depresionit.

 

Efektet e lengut te limonit 🙂

Lengu i limonit eshte i njohur per vetite e tij antioksidante dhe antikacerogjene dhe eshte perdorur ne shekuj.

1.Forcon sistemin imunitar
2.Ndihmon tretjen
3.Rrit perqendrimin
3.Pastron veshkat dhe melçine
4.Ul oreksin
5.Parandalon problemet e zemres
6.Ndihmon plaget te sherohen me shpejt
7.Ndihmon trupin te largoje toksinat
8.Parandalon infeksionet
9.Lufton kollen dhe ftohjen
10.Ndihmon kunder astmes
11.Ndihmon ne rast te te vjellave apo semundjes se udhetimit
12.Lehteson semundjet e nyjeve dhe kockave
13.Ndihmon per sherimin e akneve
14.Forcon floket
15.Ndihmon kunder rrezatimeve radioaktive

 

error: Nuk lejohet kopjimi!