Shafrani pastron veshkat, detoksifikon mëlçinë dhe pastron gjakun

Shafrani pastron veshkat, detoksifikon mëlçinë dhe pastron gjakun

Shafrani pastron veshkat, detoksifikon mëlçinë dhe pastron gjakun. Ai përmban vetitë anti-inflamatore që mund të ndihmojnë në parandalimin dhe trajtimin e inflamacionit të veshkave dhe infeksioneve.

Përzieni 1 lugë çaji me lëng të papërpunuar, lëng ½ ose 1 limon, një majë luge piper dhe një lugë të vogël mjaltë, në një gotë me ujë të ngrohtë. Pini një herë në ditë për disa javë.

Një tjetër opsion është që të shtoni ½ lugë çaji pluhur nga shafrani i Indisë dhe po kaq edhe pluhur xhenxhefil të thatë, në 2 gota me ujë të valë.

Ziejeni për 10 minuta, pastaj lëreni të qetësohet. Shtoni lëng limoni ½ dhe 1 lugë gjelle shurup panje (sipas dëshirës, mund edhe mos ta shtoni). Pijeni një herë në ditë për disa javë.

 

error: Nuk lejohet kopjimi!