Doni të humbisni shpejt disa kilogramë ?Provoni dieten efektive me kos

Doni të humbisni shpejt disa kilogramë ?Provoni dieten efektive me kos

Dieta me kos ka në qendër të saj konsumimin e 2 litrave kos çdo ditë. Mundohuni të konsumoni kos me përmbajtje të ulët yndyrë dhe të mos shtoni përbërës të tjerë që nuk janë të përmendur më poshtë. Do t’ju duhen 3 ditë dhe ndryshimet që do të vini re në trupin tuaj do të jenë të qarta.

Dita e parë

Mëngjesi – Në mëngjes konsumoni kos frutash ose kos me tërshërë dhe rrush të thatë. Dreka – Zieni oriz, bëni sallatë me perime të freskëta dhe i shtoni pak vaj ulliri. Përveç kripës dhe piperit, mos shtoni erëza të tjera në sallatë. Për zemër, përsëri përgatisni kos me fruta të freskëta (si në mëngjes). Darka – Para gjumit konsumoni sallatë me pulë dhe karrota. Në sallatë, përveç karrotave shtoni edhe mollë dhe vaj ulliri. Më pas, mund të konsumoni dhe kos pa yndyrë.

kos me fruta dhe tershere

Dita e dytë

Mëngjesi – Bëni sallatë me kastraveca(pritini në formë katrore) duke i shtuar edhe kos (ndryshe e njohur si tarator). Dreka – Piqni pak mish pule në vaj ulliri, duke i shtuar kripë dhe piper të zi. Gjithashtu mund të shtoni edhe kërpudha, domate dhe speca. Kur perimet të zbuten, shtoni kos. Darka – Konsumoni dy gota kos duke i shtuar fruta të freskëta sipas dëshirës.

tarator

Dita e tretë

Mëngjesi – Në jogurt, përzieni pak djathë, mollë të prerë, pak kanellë dhe në fund i shtoni kripë dhe pak piper të zi. Piperi i zi do të bëjë metabolizmin tuaj të përshpejtohet. Dreka – 150 gram fileto peshku dhe sallatë me kastraveca (tarator). Darka – Zieni 100 gram brokoli, shtoni një spec dhe një vezë të zier. Të gjitha këto i përzieni me kos.

brokoli me kos dhe veze
error: Nuk lejohet kopjimi!