Smoothie për artritin dhe dhimbjen e nyjeve

Smoothie për artritin dhe dhimbjen e nyjeve

 

1.Smoothie me portokall dhe luleshtrydhe

Përbërësit:

-1 banane

-4 luleshtrydhe

-1 portokall (të qëruar)

-2 dorë spinaq (baby spinach)

-ujë

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!

2.Smoothie jeshil

Përbërësit:

-2 kupa kale (të prera)

-2 kivi (të qëruara dhe të prera në feta)

-1 mango

-1 portokall (të qëruar)

-Ujë

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!

3.Smoothie me majdanoz dhe luleshtrydhe

Përbërësit:

-1 karrotë mesatare

-1/2 e kupës me ananas

-Selino (e prerë në feta)

-Disa luleshtrydhe

-5 dega majdanoz

-1 lugë gjelle vaj kokosi

-1/2 e kupës qumësht bajameje

-pak xhinxher të freskët

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!

4.Smoothie me tërshërë, ananas, kanellë

Përbërësit:

-1 kupë ananas

-1 kupë tërshërë e gatuar

-1/2 e kupës me bajame

-1/2 e lugës së çajit kanellë

-1 kupë ujë

-1 kupë lëng portokalli

-Pak mjaltë

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!

5.Smoothie me shafran, banane dhe bajame

Përbërësit:

-1 banane

-Pak shafran

-1/2 e lugës së çajit kanellë

-1 kupë qumësht kokosi ose bananeje

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!
6.Smoothie me portokall, brokoli, limon

Përbërësit:

-1 kupë brokoli

-1 kupë lëng portokalli

-lëngu i një limoni

-1 lugë gjelle fara chia

-1 kupë ujë

7.Smoothie me ananas, kastravec dhe kale

Përbërësit:

-1 kupë ujë

-2 kupa ananas

-1 kastravec të prerë në feta

-1 kupë kale

-2 lugë gjelle lëng lime

-1/3 e kupës majdanoz të prerë hollë

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!
8.Smoothie me banane, spinaq dhe shafran

Përbërësit:

-1 kupë qershi

-2 banane

-1 kupë spinaq

-1/2 e lugës së gjellës shafran

-1/3 e lugës së gjellës kanellë

-1 kupë ujë

Përgatitja: Hidhini të gjithë përbërësit në blender dhe përziejeni derisa të marrin trajtën e duhur. Ju bëftë mirë!
error: Nuk lejohet kopjimi!