Ja pse duhet t’a konsumoni hudhrën!

Ja pse duhet t’a konsumoni hudhrën!

Fuqitê terapeutike të hudhrës njihen mjaft mirë pasi ajo është përdorur me shekuj si kurê natyrale. Ka veti te nje antibiotiku, por është gjithashtu një antioksidant i fuqishëm, i aftë të luftojë në mënyrë efektive infeksionet dhe sëmundjet.

Ndihmon në parandalimin e inflamacioneve. Hudhra është e shkëlqyeshme për ata që vuajnë nga artriti, dhe ngrënia e saj e paperpunuar zvogëlon simptomat e kësaj sëmundje të dhimbshme, si dhe çdo lloj dhimbje në nyje.

Koha më e mirë për të ngrënë ate është në mëngjes dhe me stomak bosh, pasi trupi është më i gatshëm për të absorbuar të gjitha vetitë ushqyese të saj. Ja pse hudhra duhet të konsumohet çdo ditë, dhe përfitimet që ajo ofron për shëndetin tonë:

Hudhra mund të parandalojë lloje të ndryshme të infeksioneve, përfshirë infeksione mykotike dhe infeksionet bakteriale. Konsumimi i hudhrës rregullisht ndihmon për të luftuar në mënyrë efektive kundër të gjitha këtyre infeksioneve.

Konsumimi i një hudhre në stomak bosh përmirëson sistemin imunitar, duke na bërë më pak të ekspozuar ndaj infeksioneve dhe baktereve dhe eshte e shkëlqyeshme për të parandaluar ftohjet, alergjitë dhe gripin.

Një hudhër përmban rreth 5 mg Ca, 12 mg K dhe më shumë se 100 komponime të squfurit. Hudhra mund të parandalojë në mënyrë efektive shumë problemet e frymëmarrjes të tilla si bronkit, pneumoni etj.

Ajo ndihmon në uljen e tensionit të gjakut dhe kolesterolit. Për më tepër, hudhra pakëson rrezikun e artereosklerozës dhe ndihmon në funksionimin e enëve të gjakut.

Përbërës të shumtë të hudhrës siç janë alicina, ajoena dhe trisulfidet ju mbrojnë nga radikalet e lira që dëmtojnë qelizat.

Alicina pengon rritjen e qelizave kancerogjene ndërsa dy përbërësit e tjerë shkatërrojnë ato të formuara dhe zhvilluara në organizëm.

Përveç kësaj, hudhra ndihmon në detoksifikimin e qelizave dhe shërben si antioksidant.

error: Nuk lejohet kopjimi!