Çdo detaj që duhet të dini për intolerancën ushqimore

Çdo detaj që duhet të dini për intolerancën ushqimore

Analiza e intolerances ushqimore vjen ne formen e dy testeve: analiza gjenetike dhe testi i intolerances ushqimore per 600 elemente ushqimore se bashku me dieten e personalizuar.

Testi gjenetik përfshin këto fusha: Mbipesha; Nēnpesha; Çrregullimet metabolike; Faktorët komportamental dhe emotiv; Ndjeshmëria ndaj karbohidrateve; Ndjeshmëria ndaj yndyrnave; Ndjeshmëri ndaj proteinave; Humbja e peshës; Përbërja e trupit;
Predispozita për rifitimin e peshës; Predispozita për yndyra në organet e brendshme.

GENODIET Health: Predispozita ndaj inflamacionit, Kolesteroli LDL, Kolesteroli HDL, Trigliceridet Absorbimi i Kalciumit, Metabolizmi i kolinës, Metabolizmi i folatit, Metabolizmi i Vitaminës B12, Metabolizmi i Vitaminës D, Metabolizmi i Vitaminës C, Kapaciteti i detoksifikimit, Hiperglicemia dhe insulinorezistenca.

GENODIET Sensor: Ndjeshmëria ndaj hekurit, Ndjeshmëria ndaj kripës, Ndjeshmëria ndaj nikelit, Ndjeshmëria ndaj alkoolit, Ndjeshmëria ndaj kafeinës, Intolerancë primare ndaj laktozës, Intolerancë ndaj glutenit, Humbje peshes në sajë të aktivitetit fizik, Absorbimi i magnezit, Absorbimi i hekurit, Kapaciteti antioksidues, Predispozicion për llojin e përpjekjes.

Analiza behet nepermjet flokut. Analizën ne e dergojme ne Bologna. Pergjigjja vjen brenda 10 diteve dhe shoqerohet dhe me dieten perkatese. Kjo analize eshte ne oferte dhe kushton 120 euro.

Është një shërbim që mund t’a bejë cilido që dëshiron të ushqehet në mënyrë të shëndetshme dhe të rrisë sistemin imunitar, ashtu dhe për të kuruar ose përmirësuar çdo problem shëndetësor. Problemet me te zakonshme si shkak i intolerances ushqimore jane:

 

1. Probleme te aparatit tretes: mostretje, ulcer duodenale, koit ulceroz, diarre, semundje Crohn, gastrit. 2. Semundje te lekures: ekzema, psoriaze, akne, dermatite. 3. Crregullime metabolike: diabet, kolesterol i larte, amenorreah, dismenorrehea

4. Semundje alergjike: rinit alergjik, bronkit, astma bronkiale. 5. Dhimbje koke: migrene , nevralgji. 6. Kriza neurovegjetative: semundje mendore, epilepsy, disa forma te skizofrenise. 7. Artritis, arthrosis, myalgji. 8. Hipertension, sem undje te zemres, takikardi, spazma te gjymtyreve te poshtme.

 

9. Insuficenca renale, cistit kronik, urinim i pavullnetshem, infeksion vaginal, sterilitet. 10. Hypo dhe hypertiroidizem. 11. Lodhje kronike, luhatje te humorit, kriza paniku, stres i vazhdueshem.

DETAJET E TESTIT: Ky test analizon 600 elemente ushqimorë. Testi analizon ADN-ne nga 10-15 fije floku te prera shume afer rrenjes ne pjesen e pasme te kokes. Ky test zgjat rreth 15 minuta dhe përgjigjet dalin pas 10 ditësh.

Mostra merren në Tiranë tek Anila Kalleshi Center AKC, ndersa analiza kryhet në Bologna ne Itali. Kjo analize mund te kryhet nga çdo lloj moshe dhe mund te kryhet në çdo orë të ditës, esëll ose i ngrënë. Ju rezervoni orarin tuaj për kryerjen e analizës. Merret mostra (fije floku) dhe dërgohet për analizë në laborator në Itali.

 

Pasi dalin pergjigjet e analizave interpretojmë rezultatin dhe japim te gjitha rekomandimet e duhura. Ecuria e rezultateve te testit ndiqet për gjashtë muaj.

Këshillimi dietologjik+test+regjim ushqim i personalizuar+konsulta pas marrjes së përgjigjeve të testit, vjen me ofertë vetëm 120 euro. Besojuni profesionistëve!

Për të rezervuar testin, mjafton të dërgoni emrin dhe mbiemrin tuaj dhe ne do ju njoftojmë për oraret e disponueshme. Telefononi tani!
☏ 0682095310/ 0692170531. Ose mund te na kontaktoni ne faqet tona ne instagram, facebook. Ose ne viber apo whatsapp një mesazh.
Adresa: Anila Kalleshi Center AKC Rr.Sami Frasheri, Nd26, në Bllok prane Juveniljes te vjeter, Kati 2.

error: Nuk lejohet kopjimi!