Nominimet ne “Global Woman Summit”, shqiptarët e nominuar dhe kategorite

Nominimet ne “Global Woman Summit”, shqiptarët e nominuar dhe kategorite

 

Anila Kalleshi – Global Woman Aspirational Award

 

 

“Global Woman Summit” organizoi për herë të katërt samitin ndërkombëtar dedikuar njerëzve më me influencë. I organizuar në Londër në datat 13-14 Korrik 2019, nga shqiptarja Mirela Sulo, Samiti ka shpallur listat përkatëse për çdo vend. Krahë personaliteteve nga e gjithë bota, ndodhen dhe ata nga Shqipëria dhe Kosova, që kanë dhënë kontribut në fusha të ndryshme. Publiku mundi të votonte në website-in zyrtar për të preferuarin e tij.

Anila Kalleshi u perzgjodh si finaliste ne Global Woman Award perkrah Linda Rames, Anita Haradinaj,

Ne kategorine Global Woman Aspirational Awards finalistet ishin : Zineb Nassrow – France, Khady Gaye – Belgjike, Anila Kalleshi – Albania,Jazelle Morriss – USA, Veronica Cretu -Austri, Dimple Thakrar – United Kingdom, Adda Van Zanden – Hollande, Lusea Lu – Gjermani, Ambareen Musa, Ungenita Prevost USA, Nenna Zetterstrom – Zvicerr, Richa Chandra – Norvegji Arieta Vula – Kosove

Me pas jane te renditura kategorite e tjera finaliste:

 

Nga Shqiperia keta ishin kandidaturat e mundshme per te fituar Global Woman Award:

Çmimi “Celebrity”: Klea Huta, Albana Osmani, Ilva Tare, Rudina Xhunga, Rudina Magjistari, Vera Grabocka

 

Çmimi “Leadership”: Mirela Arqimandriti, Sevim Arbana, Iris Luarasi, Edlira Cepani, Grida Duma,Eglanita Gjermeni

Çmimi “Aspirational”: Anila Kalleshi, Fleora Shkembi, Nikoleta Kovaci, Artenisa Ozaj, Estela Koni, Brunilda Zllami,

Çmimi “Inspirational”: Alketa Vejsiu, Inva Mula, Ema Andrea, Elia Zaharia, Arbana Osmani, Mira Meksi

Çmimi “Influencer”: Linda Rama, Holta Dulaku, Vjollca Hoxha, Monika Kryemadhi, Liri Berisha, Flutura Açka

Çmimi “Enterpreneur”: Miriana Kuka, Donika Mici, Alba Ginaj, Anisa Skendaj, Vilma Nushi

Çmimi “Honorary”: Tinka Kurti, Nevila Nika, Margarita Xhepa, Annisa Markarian, Majlinda Bregu, Elvira Dones

Çmimi “Corporate”: Bona Marku, Sonila Toptani, Arlinda Çausholli, Greta Xhaferraj, Miranda Citozi, Argita Totozani

Ndërkohë, krahë çmimeve për gratë shqiptare më me influencë, ka një çmim të veçantë “Global Man Award”. Në këtë listë ndodhen Flori Mumajesi, Adi Krasta, Hetem Ramadani, Blendi Fevziu, Ermal Mamaqi dhe Vasil Naci.

 

error: Nuk lejohet kopjimi!