PERMBLEDHJE E PUNES DHE E ARRTJEVE GJATE VITIT 2019

PERMBLEDHJE E PUNES DHE E ARRTJEVE GJATE VITIT 2019

 

Gëzuar festat nga Anila Kalleshi dhe ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association!

Viti 2019 ka qenë një vit mjaft pozitiv, intensiv dhe i pasur me evente dhe iniciativa mjaft tē rëndësishme për karrierën time profesionale .

Një sërë projektesh mbi kequshqyerjen në disa nga shkollat e njohura në kryeqytet si: Gjimnazi Petro Nini Luarasi, Edith Durham, Asim Vokshi, Gustav Mayer, Turgut Ozal, Ylber, Shkolla e Kuqe, Universiteti Europian i Tiranës, etj.Gjatë këtij viti kam qenë e ftuar në 203 emisione televizive dhe 54 emisione radiofonike ku në total numri i pjesmarrjeve në televizione arrin në 2096.198 artikuj në revista e gazeta dhe 172 artikuj në portale të ndryshme.Studime

– 2019 Dhjetor Unioni Akademik i Oxford më nderon me Titullin “Profesor Nderi “


Pjesêmarrje në Konferenca e Kongrese:

⁃ Tetor 2019 në Orlando Florida kam marre pjese në Kongresin e Lifestyle Medicine ne U.S.A ku kam qene perkrah emrave me tê shquar tê nutricionit boteror si: Dean Ornish, Michael Greger, Caldwell Esseltyn, T. Colin Campbell, Hans Diehl, Edward M Phillips, Jon Paul Crimi,etj.

⁃ 10 Prill 2019 Universiteti i Mjeksise ne Lituani ne Konferencen e Lifestyle Medicine.

Dr Michael Klapper

⁃ 3 Maj 2019 Referuese ne Konferencen e pare te Lifestyle Medicine ne Tirane

⁃ 16 Maj 2019 – Referuese ne Konferencen “Gruaja Shqiptare dhe karriera”   ne Universitetin e Biznesit Tirana College

⁃ 18 shtator Konferenca e LifestyMedicine organizuar në Hotel Mondial nga Albanian Lifestyle Medicine Association.

 

⁃ 6 dhjetor 2019 referuese në seminarin “Dua te di me shumë” me temë – Ushqyerja në shtatzani, gjidhenie dhe në muajt e pare te bebeve.

⁃ Tetor 2019 Albtelekom realizon panairin Wellness ku kam referuar lidhur me ushqyerjen korrekte. Në sondazhin e bere me punonjesit u rradhita e para si me e kerkuara dhe e pelqyera nga stafi i Albtelekom.

A W A R D S

Gjatë 2019 kam qenë pjesë e disa çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare:

Ne 22 Maj 2019 shpallet nga GlobalWoman.com si fituesja shqipate ne kategorine “GLOBAL WOMAN ASPIRATIONAL AWARDS FINALISTS”

Maj 2019 Albanian Exellence e perzgjedh nder 121 zonjat e suksesit shqiptar 2019, pjesmarrese ne Ekspoziten Nderkombetare te Gruas se Suksesit Shqiptar

24 Gusht 2019 Worldcob e nderoi me trofene Victory ne ceremonine qe u organizua ne San Francisco ne hotelin Intercontinental ne U.S.A.

 

Gusht 2019 Anila Kalleshi shpallet Ambasador i Konfederates Boterore te Biznesit.

 

13 Dhjetor 2019 nga Albanian Excellence shpallet “Zonje qe ben Shqiptarinë”

14 dhjetor 2019 Lifestyle & Fashion Awards International 2019 e shpall The Master Class”

Anëtare jurie e çmimeve ndërkombëtare Steeve Awards me qendër në New York në vitet 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018,2019.

 

ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association ku unë jam Presidente e saj ka organizuar mjaft aktivitete dhe evente të rëndësishme si:

Me bashkëpunimin e Bashkisë të Tiranës, stafit të mjekëve italianë të Italian Lifestyle Medicine ILMA dhe mjekëve shqiptarë të Albanian Lifestyle Medicine ALMA pranë Kodrave të Liqenit Artificial zhvilluam depistime falas lidhur me stilin e jetesës dhe sëmundjet kronike.Një punē shumë e mirë është bërë me faqen time në Facebook:

-Anila Kalleshi Official ku faqja ka arritur njē numër shumë të mirë ndjekësish prej 392.000 ndjekësish të deklaruar dhe po kaq ndjekës që e ndjekin vazhdimisht me rigorozitet faqen time, por akoma nuk kanë vendosur t’i japin like të deklaruar.

 

-Anila Kalleshi Center me 43.291 followers

– Albanian Lifestyle Medicine Association me 1100 followers.

Faqet në Instagram me:

-Anila Kalleshi Official 436.000 followers

 


-Anila Kalleshi Center. 46.000 followers

-Albanian Lifestyle Medicine me 21.000 followers

Faleminderit miqtë e mi që më keni qëndruar shumë pranë.
Faleminderit bashkëpunëtorët e mi!
Falenderim special të gjitha mediave pêr mbështetjen.
Falenderim pafund Stafit të Anila Kalleshi’s Center. Jeni të mrekullueshme !
Faleminderit stafit të ALMA Albanian Lifestyle Medicine Association.
Faleminderit klienteve te Anila Kalleshi’s Center që arritet te realizonit qëllimet e juaja në humbjen e peshês duke ndjekur me përpikmëri këshillat e mija.
Faleminderit për cdo koment, pëlqim dhe fjalët e mrekullueshme që mê keni dhënë gjatê gjithë këtij viti.
Faleminderit familjes time të mrekullueshme – bashkëshortit tim që ka qenë gjithmonë përkrahes i iniciativave tê mija.
Faleminderit Frankli – djalit tim i cili më ka suportuar për mungesen e prezencës time afêr.
Faleminderit prinderit e mi të mrekullueshem.
Faleminderit tē gjitheve!
Ju uroj nga zemra të gjithëve që 2019 -ta të jetē një vit sa më i mbarë i mbushur me gjëra të mrekullueshme, sa mē larg njerëzve negativë e qëllime dashakeqëse,. Le të rrethohemi me pozitivitet e vlera.
Gëzuar Krishtëlindjet e Vitin e Ri 2020!
– Anila –

error: Nuk lejohet kopjimi!