Ja si t’i pastroni enët e gjakut per 40 ditë me këtë kurë natyrale

Ja si t’i pastroni enët e gjakut per 40 ditë me këtë kurë natyrale

Per te rritur elasticitetin e eneve te gjakut, per te hequr yndyren ne gjak si dhe per te detoksikuar enet e gjakut nga toksinat e ndryshme perdorni kete kure te thjeshte me keto perberes:

4 hudhra te plota

3 litra uje

5 kokrra limon lime ose te verdhe

Vendosini limonat dhe hudhrat e qeruara ne nje mikser. Pasi te keni krijuar nje mase homgjene hidhini ujin e valuar siper mases dhe me pas vendosini ne nje kavanoz qelqi . Mbylleni mire dhe lereni ne nje vend te erret per 3 dite. Me pas futeni ne frigorifer. Doza maksimale e konsumimit te kesaj pije është 50 ml / 3 herë në ditë, para vaktit. Por kujdes! Ju kete terapi duhet t’a filloni me doza më të vogla (1 -2 lugë supe). Nëse nuk keni probleme me stomakun, ulje te tensionit arterial ju mund ta rrisni dozën. Kjo kure zgjat vetem 40 ditë. Pastrimi i enëve të gjakut në këtë mënyrë rekomandohet të aplikohet një herë në vit, pas konsultimit me mjekun.

Ky kombinim eshte i shkelqyer per vetite antioksiduese qe permban. Limoni eshte nje antioksidant i fuqishem, i pasur me vitamine C, ndihmon sistemin tone imunitar dhe detoksifikimin. Ai permban limonen i cili ndihmon ne uljen e kolesterolit.

Hudhra permban nje substance te quajtur alicine e cila ka rezultate te shkelqyera ne zhbllokimin e arterieve tuaja. Hudhra redukton LDL dhe rrit HDL, ul presionin e gjakut. Konsumimi i rregullt i hudhres ndihmon punen e arterieve tona. Permireson problemet me osteoartritet, heq depozitat e yndyres nga trupi. Por kujdes shmangeni konsumin e saj nese keni tension te ulet dhe gjithashtu gjate periudhes se shtatezanise.

error: Nuk lejohet kopjimi!