Dieta e Cindy Crawford

Dieta e Cindy Crawford

Megjithese supermodelja Cindy Crawford ka mbushur plot 53 vjeçe ne 20 Shkurt 2018, ajo duket po aq mire sic dukej kur ajo sapo filloi te behej e famshme plot 35 vite me pare.

Sekreti i kesaj supermodele ne fakt eshte te ngrenit shendetshem te 5 vakteve ne dite.Sipas saj kur ushqeheni rregullisht ,ju arrini te mbani nen kontroll nivelin e energjise.Nese abuzoni me mosngrenien e vakteve ,eshte e sigurte qe do te akumuloni gjithcka çfare ju do te konsumoni.

Te qendruarit 7 ore pa ngene nuk eshte nje menyre e drejte per te ruajtur peshen apo per te mabjtur nen kontroll energjite.Une nuk mund te jetoj dot me nje vakt ,pasi kur jam e uritur me ulet niveli i sheqerit ne gjak- shprehet Cindy.

Ajo gjithmone konsumon nje snack paradite dhe nje pasdite

.Ne mengjes konsumon nje te bardhe veze omlet,kos ose cornflakes,ose nje frut.

Ne dreke sallate dhe perime te shoqeruara me mish pule ne zgare ose te pjekur.

Regjimi i saj ndiqet nga motoja: ha pak por shpesh.

Palestra qe Cindy zhvillon eshte e vazhdueshme ..

Por ne kete rrefim Cindy nuk na ka thene qe nate per nate ajo pi pak uthull per te hequr oreksin

error: Nuk lejohet kopjimi!