Biskota me tërshëre dhe me boronica.

Biskota me tërshëre dhe me boronica.

Biskota me tërshëre dhe me boronica.

Përbërësit:
40 gr tërshërë
2 vezë
90 gr kos
1/2 luge kafeje pluhur pjekje
2 lugë gjelle shqer kaf
1 kupë boronica

Përgatitja:

Në fillim rrahim vezët me sheqerin duke shtuar tërshërën, pluhrin pjekës, kosin boronicat. Përziejini përbërësit së bashku, dhe hidhini tek format e pjekjes duke e mbushur gjysmën e tyre më pas shtoni kokrra boronicash dhe mbulojini me brumin e mbetur. I pjekim në 180 për 30 minuta. Pastaj i kthejmë dhe i pjekim me kokë poshtë për 5 minuta të tjera.

error: Nuk lejohet kopjimi!