Bark I sheshte? Ja kura..

Bark I sheshte? Ja kura..

Majdanoz, Limon dhe Uthull Molle Për Një Bark të Sheshtë

Majdanozi është shumë efikas për heqjen e yndyrës së akumuluar në zonën e barkut. Majdanozi përmban pak kalori dhe është plot me antioksidantë, vitamina dhe minerale që ndihmojnë në largimin e lëngjeve të akumuluara në organizëm dhe fryrjeve të stomakut. Uthulla e mollës përmban një substancë të njohur si acidi acetik, e cila djeg yndyrnat.

Përbërësit:
• 2-3 lugë majdanoz
të grirë të freskët.
• 1 limon
• 1 lugë
uthull molle

Përgatitja: Hidhni dy gota me ujë të valuar në
një enë qelqi. Shtoni majdanozin dhe lëreni në
ujë, 5 min. Kullojeni dhe lëreni të ftohet.
Shtrydhni limonin shtoni uthullen e mollës. Përziejeni mirë dhe pijeni. Lëngu duhet pirë i freskët menjëherë pas përgatitjes, një herë në ditë.

error: Nuk lejohet kopjimi!