DIETA ANILA – DETOKSIKUESE DHE DOBËSUESE

DIETA ANILA – DETOKSIKUESE DHE DOBËSUESE

E HËNE 

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori
PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me pjeshkë (125 ml) 45 kalori
DREKA
Pasta me domate të freskëta dhe borzilok  (200 g) 300 kalori
Gjoks pule me limon dhe majdanoz (200 g) 200 kalori
Sallatë jeshile me qepë të njoma (200 g) 35 kalori
PASDITE
Luleshtrydhe në frulator (200 g) 54 kalori
DARKA
Selino dhe pras te ziera (200 g) 120 kalori
Fërgesë me qepujka dhe vezë 150 kalori
Sallatë me çikore të freskëta (200 g) 20 kalori
SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukë integrale 50 g 121 kalori

E MARTE

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori

PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me fruta pylli (125 ml) 45 kalori

DREKA
Pasta (60 g)  me speca djegës  (100 g) 200 kalori
Proshutë Bresaola (70 g)  me limon e selino (20 g) 200 kalori
Sallatë mikse (200 g) 35 kalori

PASDITE

Lëng  pjeshke në frulator  (200 g) 54 kalori

DARKA
Krem bizelesh të freskëta 150 g) dhe patate (100 g) 180 kalori
Mish  (120 g) me salcë  domatesh  dhe borzilok 50 g  domate të freskëta 160 kalori
Sallatë me ruukola e domate të vogla (200 g) 37 kalori
SHTESA
Vaj ulliri 20gr 180kal, Djathë parmixhan i grirë 20gr 38kal Bukë integrale 50g 121 kal

E MËRKURE

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori
PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me kumbulla (125 ml) 45 kalori
DREKA
Rizoto(50 g) me kunguj  (100 g) 200 kalori
Gjizë,domate dhe borzilok  (100 g) 200 kalori
Sallatë jeshile me qepë të njoma (200 g) 35 kalori
PASDITE
Sallatë frutash  me pjeshka e luleshtrydhe  (200 g) 54 kalori
[in alternativa: lëng frutash (200 g)
DARKA
Supë me domate e borzilok  (200 g) 60 kalori
Merluc (150 gr) me domste te vogla , kaperi e ullinj te zinj (20 g) 140 kalori
Sallatë me  patate e majdanoz (200 g) 160 kalori
SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukë integrale 50 g 121 kalori

 

 

 

E ENJTE

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori

PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me boronicë (125 ml) 45 kalori

DREKA

Makarona me domate e borziloke (50 g)  patëllxhanë të pjekur (100 g) 175 kalori
Mocarela (125 g),  domate e borzilok (50 g) 270 kalori
Zarzavate të përziera me uthull  (200 g) 40 kalori

PASDITE

Lëng frutash i ananas e luleshtrydhe  (200 g) 67 kalori

DARKA

Supë perimesh  (200 g) 100 kalori
Hamburger me domate të freskëta  (120 g) 140 kalori
Sallatë jeshile, rrepa e rukola (200 g) 35 kalori

SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukëintegrale 50 g 121 kalori

 

E PREMTE

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori
PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me lulshtrydhe (125 g) 45 kalori

DREKA
Spageti (50g)  me fruta deti (100 g) 235 kalori
Sallatë  me jeshillliqe (100 g) me aciuge  (15 g) 53 kalori
PASDITE
Lëng frutash ne frulator me  kivi e banane (200 g) 109 kalori

DARKA
Perime mikse ne avull (200 g) con crostini (30 g) 180 kalori
Hamburger me  salmon (150 g)  limon e majdanoz 300 kalori
Sallatë me jeshillliqe(200 g) 35 kalori
SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukë integrale 50 g 121 kalori


E SHTUNE

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Cornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori
PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me pjepër ose ananas (125 g) 45 kalori
DREKA
Tavë në furrë me qepujka (pasta 50 g) 170 kalori
Gjoks pule me limon  (100 g) 110 kalori
Sallatë me finokioi (200 g) 18 kalori
PASDITE
Lëng frutash pjeshkë e kivi në Nutribullet  (200 g) 71 kalori
[në alternativë:  ananas e luleshtrydhe  (200 g)
DARKA
Pica pranverore me perime  (200 g) 300 kalori
Sallatë me çikore e domate të vogla  (200 g) 30 kalori
Sallatë frutash  (150 g) me krem akulloreje  (40 g) 136 kalori
SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukë integrale 50 g 121 kalori

 

E DIEL

MËNGJESI
Qumësht i skremuar. 200 ml 92 kalori
Kornflakes 30 g 108,3 kalori
Lëng portokalli i shtrydhur 66 kalori
PARADREKE
Kos  me pak yndyrë me luleshtrydhe (125 g) 45 kalori
DREKA
Makarona (50 g) kapreze 400 kalori
(djath mocarela 50 g; domate të vogla të freskëta 30 g; ullinj të zinj 10 g; borzilok 10 g)
Sallatë jeshile me qepë të njoma  (200 g) 35 kalori
PASDITE
Fruta mikse në Nutribullet me kos (200 g) 75 kalori
DARKA
Sallatë me oriz (60 g), vezë e perime (50 g) 360 kalori
Kunguj e karrota në avull (200 g) 46 kalori

SHTESA
Vaj ulliri ekstra i virgjër 20 g 180 kalori
Djath parmixhan i grirë 20 g 38 kalori
Bukë integrale 50 g 121 kalori

 

 

Kujdes!!Ky regjim është vetëm një shembull dhe nuk përbën një rregjim të personalizuar.

error: Nuk lejohet kopjimi!