HUDHRA

HUDHRA

 

*Mund te luftoje mbi 160 semundje fale vetive te saj antibakteriale dhe antivirale

*Eshte e pasur me magnez, kalcium, fosfor, selen, Vitaminë B6 dhe Vitamine C

*Lufton infeksionet mykotike dhe parazitet

*Redukton inflamacionin

*Forcon sistemin imunitar

*Permireson shendetin e zemres suaj dhe sistemin e qarkullimit të gjakut, duke përfshirë edhe tensionin e lartë të gjakut, kolesterolin e ngritur, sëmundjet koronare të zemrës, sulmin në zemër dhe arterosklerozën.

*Parandalon kancerin e zorrës së trashë, rektumit, kancerit të stomakut, gjirit, prostatës dhe mushkërive.

*Përdoret si terapi ndihmese ne trajtimin e prostatës së rritur, diabetit, osteoartritisit, alergjisë nga bari, astmës, bronkitit, frymëmarrjes së vështirësuar, stresit dhe lodhjes si dhe për ruajtjen e funksionit të mëlçisë.

error: Nuk lejohet kopjimi!