Quinoa dhe vlerat ushqyese të saj

Quinoa dhe vlerat ushqyese të saj

Quinoa është një ushqim gluten-free me pak kalori, i dobishëm për shëndetin e zemrës dhe muskujve.

Quinoa, edhe pse jo me të vërtetë një drith mund të përdoret në kuzhinë për të zëvendësuar orizin, kus-kusin etj …

Receta themelore eshte si me poshte : Pasi t’i keni pastruar tërësisht farat quinoa dhe valojini në ujë të vluar për rreth 15 minuta.

Raporti eshte:150 ml ujë është e nevojshme per çdo 70 gram quinoa (që korrespondon me një pjesë).

Perfitimet per shendetin:

*Zvogelon aciditetin gastrik

*Ndihmon ne uljen e kolesterolit

*Te ngop shpejt

*E pasur me Vitamine C

*E pasur me magnez

*Ka veti antioksidante

*E pasur me hekur

*Pa gluten

*E pasur me fibra

error: Nuk lejohet kopjimi!