Mjaltë e arra për të luftuar aneminë

Mjaltë e arra për të luftuar aneminë

 

Vlerat e mjaltit dihen tashmë, por nëse mjaltin e keni shoqëruar me arra thjeshtë për shijen e mirë, keni bërë veprimin e duhur, pais kjo përzierje ka shumë vlera për shëndetin.

Përzieni gjysmë kilogrami arra me gjysmë kilogrami mjaltë dhe konsumoni 3 herë në ditë, para vakteve.  Kjo përzierje do ju ndihmojë t’ju ulë tensionin e gjakut, ndihmon në aneminë, forcon imunitetin, lehtëson dhimbjen e kokës, lufton pagjumësia apo probleme si ulçera në stomak.

error: Nuk lejohet kopjimi!