Maskë me shafran dhe kos për njollat dhe rrudhat

Maskë me shafran dhe kos për njollat dhe rrudhat

Lodhja, mungesa e gjumit, stresi bëjnë që të shfaqen rrudhat dhe njollat e ndryshme.
Më poshtë do të gjeni një maskë për fytyrën shumë efikase, që do t’i rikthejë asaj shkëlqimin dhe ju do të ndiheni më mirë me pamjen tuaj të jashtme.
Përbërësit
1/2 lugë çaji pluhur shafran Indie
2 lugë çaji kos ose kefir
Përzini shafranin e Indisë dhe kosin në një tas të vogël dhe aplikojeni në fytyrë të larë. Më pas aplikojeni maskën dhe lëreni 5 minuta dhe lajeni fytyrën me ujë të bollshëm.
Përdoreni këtë maskë për të trajtuar acarimet në lëkurë, djegiet apo njollat e shkaktuara nga dielli. Kjo përzierje ndihmon gjithashtu për të reduktuar inflamacionin dhe skuqjen në fytyrë.
error: Nuk lejohet kopjimi!