Maska me avokado dhe aloe vera

Maska me avokado dhe aloe vera

Kjo është një maskë me veti shumë të mira hidratuese dhe anti-oskiduese. Avokadot njihen për efektet e tyre anti-oksiduese dhe vaji i ullirit është hidratues shumë i mirë gjithashtu ka efekt kundër plakjes.
Përbërësit:
1/2 avokado e shtypur
1 lugë vaj ulliri
 1lugë aloe vera
Përziejini përbërësit, mbajeni maskën 15 minuta pastaj shpëlajeni me ujë të vakët. Mund të procedoni me aplikimin e kremit ose serumit të darkës.
error: Nuk lejohet kopjimi!