Linda Halimi – Transformimi që pësoi nga trajtimet te Anila Kalleshi Center

Linda Halimi – Transformimi që pësoi nga trajtimet te Anila Kalleshi Center

Intervista 1

Linda Halimi: I kam provuar të gjitha: dietat, sportin, palestrën. Fatkeqësisht nuk kam patur rezultat. Edhe kur shkoja në palester nuk dobësohesha, por dhjami më kthehej në muskul.Pastaj rastesisa në internet me qendrën AnilaKalleshi Center që ofronte nje menyre te shpejte dobesimi. Kam arritur rezultate fantastike. Kam arritur te dobesohesha deri ne 1.5 kg ne çdo seance. E fillova kete trajtim ne dhjetor dhe gjate ketij muaji kam humbur 14 kilograme per 11 dite. Nuk i fitova me kilogramet e humbur. Ndaj e fillova perseri kete metode sepse dua te dobesohem me shume.

Shkeputur nga Intervista e dhene ne Revisten Anabel  2010 – intervistoi Dalina Buzi

Intervista 2

 

Intervista 3

Jeni një këngëtare me një vokal të mrekullueshem. Kohët e fundit në paraqitjen tuaj në skenë është vënë re një formë mjaft e mirë trupore. A mund të na thoni diçka ku dhe si keni arritur të humbisni kilet e tepërta?

Së pari ju faleminderit për komplimentet. Unë e kam dëshmuar tashmë në të gjitha mediat dhe nuk hezitoj te deklaroj serish se Kilet
e tepërta i kam humbur në një kohë rekord falë qendrës të dobësimit  ANILA KALLESHI CENTER në Tiranë, dhe e them me plot bindje që nga ky trajtim ndihem mjaft mirë. E falenderoj jashtë mase Anila Kalleshin e cila më ka qëndruar në
çdo moment të trajtimit mjaft afër duke më asistuar me këshillat e saj!

2. Sa e vështirë ka qenë për ju humbja e këtyre kileve dhe a keni arritur t’a ruani peshën e humbur?

Në fillim e kam patur pak të vështirë pasi për trupin tim, ky trajtim ishte diçka e re. Isha ne siklet se si trupi im do të reagonte përpara aparaturave të dobësimit, por shume shpejt unë u ambientova me trajtimin, trupi im filloi të reagonte shume mirë dhe mund të them që është trajtimi me i lehtë për dobësim që egziston. Dhe po kam arritur të mbajë po këtë peshë të trupit. Dhe po bie ditë e me shumë edhe pas trajtimit, sepse tani përveç rënies në peshë kam mësuar shumë gjëra lidhur me mënyrën e të ushqyerit!
Kam humbur dhe 3 Kg pas trajtimit dhe u bë pak kohë që kur jam trajtuar në qendër.

3. Sa orë në ditë ushtrohesh fizikisht, apo sa i referohesh dietave dhe regjimit ushqimor?

Une kam filluar dhe të merrem me vrapim sa për të mbajtur linjat dhe ndihem mire shpirtërisht kur kam trupin ne levizje..Dieta theksoj se s’kam mundur të mbaj kurrë, Tani ha gjithçka, por gjithçka pa e tepruar. Dmth nuk e privoj veten nga ushqimet e shijshme por ama ha nga të gjitha ngapak:) Dhe s’kam shtuar asnje gram më që nga trajtimi!

4. Sa kile ke rënë në peshë?

4.Kur kam shkuar të trajtohem për herë të parë kam qenë 78 Kg , Tani jam 62!

5. Sa e rëndësishme është për ju paraqitja fizike?

Paraqitja fizike tani për mua është bërë po aq e rëndësishme sa dhe performanca e mirë. Ndonëse me herët kam menduar vetem se si të këndoj sa më bukur, një falenderim special për qendrën e dobësimit “ ANILA KALLESHI CENTER”-
në Tiranë dhe në veçanti për Anilën që është e mrekullueshme dhe shumë e përkujdesur me klientet e saj që më ka ndihmuar të arrij linjat e dëshiruara në trup! Eshtë gjëja Shpirtërore më e bukur që më ka ndodhur ndonjëherë…..:)
Ndihem Perfekt!!!  FALEMINDERIT.

Shkëputur nga Intervista e dhënë në  Revistën Psikologjia 2009

Botuar në librin “Si të dobësohemi”

Intervista 4

Intervista 5

 

error: Nuk lejohet kopjimi!