Këshilla për dhëmbë të shëndetshëm

Këshilla për dhëmbë të shëndetshëm

Larja e rregullt dhe pastrimi i dhëmbëve ndihmojnë në mbajtjen e dhëmbëve të shëndetshëm duke hequr qafe sheqernat dhe grimcat ushqimore që bashkohen me bakteret për të formuar pllakën. Pllaka prodhon acid që dëmton smaltin e dhëmbit, shkakton zgavra dhe vendos fazën për periodontale.

Një grup hulumtues po konstaton se ushqime të caktuara mund të jenë të mira edhe për dhëmbët. Ashtu sic ka ushqime të cilat mbajnë mirë zemrën tuaj, po ashtu ka edhe ushqime të cilat janë të shëndetshme për dhëmbët.

Këtu janë tetë ushqime të përshtatshme për dhëmbët:

Çaj

Përbërjet e quajtura polifenole, ku bëjnë pjesë çajin i zi dhe ai jeshil, ngadalësojnë rritjen e baktereve të lidhura me kavitet dhe sëmundjen e mishrave të dhëmbëve.

Studiuesit e Universitetit të Illinois në Chikago zbuluan se njerëzit që shpëlanin gojën me çaj të zi për një minutë, 10 herë në ditë, kishin më pak pllaka në dhëmbët e tyre sesa njerëzit që shpëlanin gojën me ujë.

Për më tepër, madhësia dhe ngjitja e pllakës së tyre u zvogëlua. Çaji ul aftësinë e disa baktereve të grumbullohen së bashku me bakteret e tjera, thanë studiuesit.

Në një studim të vitit 2010 të botuar në Journal of Dental Research, ëu dhe kolegët e saj thanë se çaji, veçanërisht çaji i zi, lufton halitozën ose erën e keqe.

“Polifenolet shtypin gjenet e baktereve që kontrollojnë prodhimin e komponimeve të nuhatjes në gojë”.

Djathi

Hulumtimi i botuar në revistën General stomatologji në fillim të këtij viti raportoi se 12- 15-vjeçarët që hanin djath kishin nivele më të ulëta acidi në gojë se ata që hanin kos pa sheqer ose pinin një gotë qumësht.

Pasi hanin ushqimet, adoleshentët shpëlanin gojën me ujë. Nivelet e acidit, ose pH, në gojën e tyre u matën  10, 20 dhe 30 minuta pas shpëlarjes. Ata që pinin qumësht ose hanin kos nuk treguan ndonjë ndryshim në nivelet e tyre të pH, por ngrënësit e djathit kishin një rënie të shpejtë në çdo interval matjeje.

Djathi mund të neutralizojë acidin e pllakës. Për më tepër, përtypja rrit prodhimin e pështymës. “Ashtu si një lumë, pështyma largon disa nga bakteret në gojë”.

Rrushi i thatë

Edhe pse i ëmbël  rrushi  i thatë nuk përmban saharozë, ose sheqer të dëmshëm. Sheqeri ndihmon bakteret të ngjiten në sipërfaqen e dhëmbit, duke i lënë ata të prodhojnë pllakë, tha ëu. Rrushi i thatë gjithashtu vret bakteret që gjenden në zgavrën e gojës.

Ushqimet e brishta

Duhet përtypje serioze për “të prishur” ushqime të tilla si karrota, molla dhe trangulli. Por e gjithë ajo përtypje nuk është e kotë. Përtypja “mund të shqetësojë pllakën e dhëmbëve dhe të shërbejë si një mekanizëm pastrimi”, tha ëu. prab sa më shumë të përtypni ushqime të brishta qa më shumë do të eleminoni bakteret në gojë.

Ushqime të pasura me vitaminë

Ushqimet që përmbajnë kalcium – si djathi, bajamet dhe zarzavatet me gjethe – dhe ushqimet e pasura me fosfor – si mishi, vezët dhe peshqit – mund të ndihmojnë mbajtjen e smaltit të dhëmbëve të fortë dhe të shëndetshëm, sipas Shoqatës së Dentalëve Amerikanë.

“Ushqimet acidike dhe pijet mund të shkaktojnë acarim të vogël në smaltin e dhëmbëve”. “Kalciumi dhe fosfati ndihmojnë në rigjenerimin e mineraleve në ato acarime.” Kalciumi është gjithashtu i mirë për kockat, përfshirë nofullën tuaj.

Çamcakëz pa sheqer

Përtypni një çamcakëz pasi të keni ngrënë. Përtypja rrit sekretimin e pështymës, duke pastruar disa baktere.  Fjala kyçe këtu është “pa sheqer”. Bakteret mbështeten në saharozë për të prodhuar pllakë.

Në një studim të botuar në Gazetën e Shoqatës së Stomatologëve Amerikanë në korrik,  zbuluan se pirja e një gote ul nivelet e acidit në gojë më shumë sesa pirja e ujit ose lëngu i mollës.

“Qumështi neutralizon disa nga acidet e prodhuara nga bakteret “. Pirja e një gote qumështi pasi të keni ngrënë një ëmbëlsirë të ëmbël, si torta me çokollatë, mund të mbrojë gjithashtu dhëmbët. (Nëse qumështi nuk është i dobishëm, lyeni me djathë pas ëmbëlsirës).

Boronica e kuqe

Boronica e kuqe përmban polifenole (ashtu si çaji), të cilat mund të mbajnë pllakën larg nga ngjitja në dhëmbë, sipas një studimi të botuar në revistën Caries Research. Kujdes! Shumë produkte boronicë kanë shtuar sheqer, i cili mund të ndikojë jo mirë tek dhëmbët tuaj.

error: Nuk lejohet kopjimi!