Archive for Category: Produkte ushqimore A-Z

Për cfarë është i mirë borziloku?

Nëse në kuzhinë ju duhen disa erëza, padyshim që borziloku është një prej tyre. Esenca e tij aromatike kombinohet më së miri me rozmarinën dhe trumzën në gatime si mishi, peshku, djathi, supërat, vezët si dhe është një nga përbërësit kryesorë në pesto, krahas arrave dhe djathit parmixhan. Megjithëse...

Read More

Benefitet shëndetsore të panxharit

Napoleoni vendosi 70,000 hektarë për të eksploruar potencialin e prodhimit të sheqerit nga panxhari. Në një epokë të mungesës së sheqerit për shkak të bllokadave të luftës, Franca atëherë ishte në gjendje të prodhonte sheqerin e vet. Që atëherë, panxhari me ngjyra dhe varietete të ndryshme, duke përfshirë edhe...

Read More

Për cfarë janë të mira kajsitë?

Të pjekura, me ngjyrë të artë, me një aromë të ëmbël dhe sipërfaqe prej kadifeje – ose me një hije më intensive kur thahen- kajsitë janë të lidhura ngushtë me pjeshkët, kumbullat dhe nektarinën. Nganjëherë nën-vlerësohen si fruta, ndoshta për shkak se ka një larmishmëri të madhe frutash për...

Read More

Benefitet shëndetsore të mollëve

Të shijshme, plot lëng dhe të ëmbla janë mbiemrat që përdoren për të përshkruar mollët. Janë padyshim dhe një nga “snack-et” e preferuar për udhëtime të shkurtra apo të gjata. Mollët janë jashtëzakonisht të gjithanshme. Origjinën e kanë në Mesopotami. Rreth 2.500 varietete të mollës janë rritur në SHBA...

Read More

HUDHRA

*Mund te luftoje mbi 160 semundje fale vetive te saj antibakteriale dhe antivirale *Eshte e pasur me magnez, kalcium, fosfor, selen, Vitaminë B6 dhe Vitamine C *Lufton infeksionet mykotike dhe parazitet *Redukton inflamacionin *Forcon sistemin imunitar *Permireson shendetin e zemres suaj dhe sistemin e qarkullimit të gjakut, duke përfshirë...

Read More

Kujdes! Mishi i pulës …

Ushqimi i pulës i konsumuar më herët ka pasur shije Me cfarëdo përbërësi që kuzhinieri e ka përgaditur: të përzier me supë, me salcë soje, me lëng limoni dhe me kripë. Arêsyeja se përse shija e ushqimit të pulës në Amerikë është ndryshe nga ato të vendeve tjera...

Read More

5 receta me smoothie për shtim në peshë

Smoothiet gjithmonë janë marrë në konsideratë për humbjen e peshës. Por gjithashtu janë tepër efektivë në shtimin e peshës. Ju mund të shtoni karbohidrate dhe proteina në smoothien tuaj për të rritur peshën dhe për të ndërtuar muskuj. Nëse doni të humbni peshë e të ndërtoni muskuj, atëherë smoothiet...

Read More

Arrat Braziliane – Vlerat ushqyese të tyre

Vlerat ushqyese të arrave braziliane: Arrat Braziliane përmbajnë sasi të lartë kalorish, vitaminash, antioksidantësh dhe mineralesh. Në 100 gr arra braziliane gjenden 656 kalori. Përmbajtja e lartë e kalorive, kryesisht vjen nga acidet yndyrore, dhe ofrojnë mbrojtje nga sëmundjet e arterieve koronare dhe sulmeve duke favorizuar një profil të...

Read More

Çajërat më të mirë për gripin

Të pini pak çaj të ngrohtë nuk i mirë vetëm kur keni grip por edhe ndihmon sistemin imunitar, duke i bërë simptomat tuaja më të menaxhueshme dhe duke përshpejtuar rikuperimin. Duke pirë çajërat më efektive kur simptomat shfaqen ose edhe gjatë sezonit të gripit është një masë parandaluese. Ju...

Read More
error: Nuk lejohet kopjimi!